Drevprov 2019-2022

Drevprov 2021-2022

Period 1


BFDB

Skogatorpets Charon  1 + 1 Rå 37 Ep D-Cert

Zibbans Gringo   1 + 1 Rå 37 Ep

Kiwi        1 + 1 Rå 36 EP

Jägardrömmens Chummy 1 + 1 Rå 33 Ep

Jägardrömmens Festis  1 + 2 Rå 35 Ep

Jägardrömmens Fanta  1 + 3 Rå 3 Hare 33 Ep

Drevprov 2020 - 2021

Period 1


PBGV

Ebouriffe Allan Rust 1rå 1rå 37 ep D-cert

Fodnote Totally Up To Fun 1rå 33 ep


BFDB

Jägardrömmens Falcon 1rå 1rå 35 ep D-cert

Kiwi 1rå 1rå 34 ep

Jägardrömmens Chummy 1rå 1rå 32 ep

Period 2


PBGV

Kärråsens Watson-DR 1Rå 1 Rå 35 ep

Kärråsens Watson-DR 0 18 ep

Tabass Greta-Stina 3 Rå 3 Rå 32 ep

Ebouriffe Local Celebrity 1 Rå 1 Rå 31 ep

Mörka Skogs Kåre Richardsson 0 26 ep

Around Extra Extra 3 Hjort 3 Hjort 28 ep


BFDB

Jägardrömmens Hallonhjärta 1 Rå 1 Rå 32 ep

Jägardrömmens Hallonhjärta 0 15 ep

Jägardrömmens Festis 1 Rå 3 Rå 1 Rå 34 ep

Nimrods Saxtorpskillen 0 9 ep

Zibbans Casabell 1 Rå 2 Rå 39 ep

Zibbans Casabell 1 Rå 1 Rå 36 ep D-cert

Nimrods Tornado 1 Rå 33 ep

Turmalin 1 Rå 28 ep

Bärnsten 1 Rå 27 ep


GBGV

Grand Awards Eija Mikaela 1 Rå 1 Rå 37 ep D-cert

Grand Awards Eija Mikaela 3 Rå 25 ep



Period 3

PBGV

Surround Come Prima 3 Rå 25 Ep

Tabass Greta Stina 2 Rå 34 Ep

Around Great Grace 1 Rå 32 Ep

Around Great Grace 1 Rå 35 Ep

Around Very Fanny 0 Rå 21 Ep

Around Very Fanny 1 Rå 3 Ha 25 Ep

Cleobass Daisy 1 Ha 2 Rå 3 Rå 29 Ep

Cleobass Daisy 1 Rå 2 Ha 3 Rå 31 Ep

Around Is Da Shit 1 Rå 2 Rå 30 Ep

Around Extra Extra 1 Rå 1 Rå 34 Ep

Ebouriffe Local Celebrity 1 Rå 2 Rå 27 Ep

Mörka Skogs Frasse Niklasson 2 Rå 27 Ep

Väntans Tursamma Tuva 1 Rå 35 Ep

Kärråsens Watson-Dr 2 Rå 3 Rå 36 Ep

Mörka Skogs Kåre Richardsson 1 Rå 1 Rå 35 Ep

Nick 1 Rå 3 Rå 1 Rå 34 Ep


BAN

Star Ban Zven 1 Rå 1 Rå 30 Ep

Star Ban Zven 1 Rå 2 Rå 34 Ep

Star Ban Zven 1 Rå 27 Ep

GBGV

Bustassens Carabine De La Chasse 1 Rå 30 Ep

Grand Awards Eija Mikaela 2 Rå 30 Ep

Magic Surprise v.tum-Tums Vriendjes 0 Rå 14 Ep


BFDB

Zibbans Casabell 1 Rå 3 Rå 40 Ep

Jägardrömmens Festis 0 Rå 11 Ep

Jägardrömmens Festis 0 Rå 16 Ep

Jaktfauvoritens Loviza 1 Rå 1 Rå 27 Ep

Jägardrömmens Hallongrotta 1 Rå 3 Rå 30 Ep

Jägardrömmens Faxe 1 Rå 1 Rå 22 Ep

Jägardrömmens Hallonhjärta 1 Rå 3 Rå 31 Ep


Drevprov 2019-2020

Period 1


Fauve

Jägardrömmens Falcon 1 Hj 1 Rå 32 Ep John Brotschi
Jägardrömmens Falcon 1 Rå 1 Rå 30 Ep John Brotschi
Jägardrömmens Falcon 1 Rå 1 Rå 30 Ep Ny SJCH John Brotschi
Jägardrömmens Fanta 1 Hj 2 Rå 29 Ep Suzanne Östlund/Hans Gustafsson
Järgardrömmens Chummy 1 Rå 3 Rå 2 Rå 36 Ep Hans Gustafsson
Kivi 1 Rå 1 Rå 31 Ep Suzanne Östlund/Hans Gustafsson
Mylords Bussiga Bosse Brysselkål 1 Rå 31 Ep Ny SJCH Patrik Abrahamsson


PBGV

Around Extra Prima 3 Hj 35 Ep Bengt Jakobsson
Around Yorkshire Pudding 1 Rå 2 Rå 29 Ep Maud Öjerbom
Ebouriffe Allan Rust 1 Rå 31 Ep Morgan Eriksson
Fodnote Totally Up To Fun 2 Rå 31 Ep Håkan Andersson
Idolens Blossom 1 Rå 3 Ha 33 Ep Martina Friberg
Kärråsens Lady 1 Rä 1 Rå 35 Ep D-Cert Nicklas Woodstrup
Kärråsens Roberto 1 Rå 1 Rå 31 Ep Yvonne/Åke Niklasson


GBGV

Enemossens Pearl Of Vrana 3 Ha 3 Rå 2 Rå 3 Rå 31 Ep Peter Persson

Period 2


BAN

Motvindens Zlata 0 8 Ep Tommy Andersson


Fauve

Jägardrömmens Fanta 3 Ha 28 Ep Suzanne Östlund/Hans Gustafsson
Jägardrömmens Fanta 1 Rå 3 Ha 3 Rå 28 Ep Ny SJCH Suzanne Östlund/Hans Gustafsson
Mylords´s Cilla Citronpaj 1 Rå 1 Rå 34 Ep Johan Penny
Mylords´s Cilla Citronpaj 1 Rå 32 Ep Johan Penny
Mylords´s Cilla Citronpaj 1 Rå 33 Ep Ny SJCH Johan Penny
Tjönnstua´s Merilleur M Nicko 3 Rå 29 Ep Mats Prick
Whistlewood´s Paris Market 3 Ha 26 Ep Merethe Bratsberg/Hansen, Norge
Zibbans Casabell 0 22 Ep Bo Stahlgård


PBGV

Around Classy Quality 1 Rå 31 Ep Jan Hörnberg
Around Don´t Be A Chicken 1 Rå 1 Rå 33 Ep Ny SJCH Johan/Agneta Kjéllen
Around Extra Prima 1 Rå 1 Rå 33 Ep Bengt Jakobsson
Around Extra Prima 1 Rå 3 Rå 31 Ep Ny SJCH Bengt Jakobsson
Around Yorkshire Pudding 1 Rå 2 Rå 31 Ep Maud Öjerbom
Around Yorkshire Pudding 1 Rå 1 Rå 36 Ep D-Cert Ny SJCH Maud Öjerbom
Ebouriffe Custommade 1 Rå 2 Rå 33 Ep Staffan/Therese Corneliusson
Ebouriffe Custommade 1 Rå 31 Ep Staffan/Therese Corneliusson
Gold-Queens Ansenliga Amanda 1 Rå 1 Rå 34 Ep Amar Bouakkaz
Idolens Blossom 1 Rå 3 Rå 35 Ep Martina Friberg
Kärråsens Raska Dixie 1 Rå 2 Rå 29 Ep Ny SJCH Ann Kickeus


GBGV

Enermossens Pearl Of Vrana 2 Rå 1 Rå 33 Ep Catrin Hultén/Peter Persson



Period 3

Fauve

Blevwil Rant n`rave 1 Rå 33 Ep Linda Fluge Rydland, Norge
Grebbas Vanja 2 Rå 25 Ep Stefan Nilsson
Nicco de Vellemont 1 Rå 1 Rå 39 Ep D-Cert Kenneth Hovland, Norge
Nimrods Saxtorpskillen 1 Rå 3 Rå 32 Ep Miriam Landholm
Noor De Vellemont 3 Rå 30 Ep Wenche Fretheim Leirvåg, Norge
Sjögareds Lemon Stardust 3 Rå 1 Rå 36 Ep Håkan Olsson
Sjögareds Lemon Stardust 1 Rå 1 Rå 35 Ep D-Cert Ny SJCH Håkan Olsson
Tjönnstua`s Meilleur M.Nicko 3 Rå 28 Ep Mats Prick
Tjönnstua`s Meilleur M.Nicko 0 4 Ep Mats Prick
Whistlewood`s Paris market 2 Rå 29 Ep Merethe Bratsberg Hansen, Norge
Zibbans Casabell 2 Rå 26 Ep Bo Stahlgård


PBGV

Gullanabbas Solo 1 Rå 27 Ep Öyvind Evjen, Norge
Idolens Blossom 1 Rå 1 Rå 34 Ep D-Cert Ny SJCH Martina Friberg
Ismans Morris 1 Rå 1 Rå 34 Ep D-Cert Jonny Hörland
Ismans Morris 1 Ha 3 Ha 31 Ep Jonny Hörland
Kärråsens Juna 1 Rå 23 Ep Sven-Erik Jansson
Kärråsens Watson-Dr 1 Rå 1 Rå 35 Ep D-Cert David Gustafsson
Mörka Skogs Bosse Niklasson 1 Rå 30 Ep Johan Pettersson
Mörka Skogs Bosse Niklasson 1 Rå 3 Rå 31 Ep Johan Pettersson
Mörka Skogs Bosse Niklasson 1 Rå 1 Rå 25 Ep Ny SJCH Johan Pettersson
Rocktrollens Lilla Dukat 1 Rå 31 Ep Veronika Fichhaber Holte
Rocktrollens Lilla Dukat 2 Rå 1 Rå 34 Ep Ny SJCH Veronika Fichhaber Holte


GBGV

Grand Awards Sonja Olesen 1 Rå 33 Ep Mats Nyberg
Grand Awards Sonja Olesen 2 Rå 1 Rå 33 Ep Mats Nyberg
Grand Awards Sonja Olesen 1 Rå 1 Rå 36 Ep Ny SJCH Mats Nyberg